Ciekawostki

Zamarznięte rekiny w USA!

Przy plażach Wellfleet i Skaket na północy USA znaleziono dwa zamarznięte rekiny. Były to dwa samce rekina z rodzaju Alopias. Organizacja, która chroni rekiny - Atlantic White Shark Conservancy opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia martwych zwierząt. Uznano, że rekiny padły w wyniku doznania szoku termicznego, zważywszy na fakt, że 27 grudnia temperatura powietrza w północnej części USA uległa gwałtownemu obniżeniu w ciągu niespełna 30 godzin oraz pojawiły się obfite opady śniegu.

Czytaj więcej...

Odkryto stałocieplny gatunek ryby

Zimny jak ryba? To stwierdzenie znane jeszcze ze szkoły podstawowej staje się nieaktualne. Naukowy magazyn „Science” dowodzi, że ryby Lampris guttatus (Strojniki) są w stanie utrzymać temperaturę swojego ciała minimum 5°C powyżej temperatury otoczenia! Jest to niebywała, biologiczna sensacja.

Czytaj więcej...

Cymothoa exigua - pasożyt zamiast języka

Cymothoa exigua to pancerzowiec który osiąga długość 3-4cm.  Jako młodociany osobnik dostaje się przez skrzela do jamy gębowej ryby i umiejscowia  się na języku. Na przednich nogach znajdują się pazury, dzięki którym mocno utwierdza się w cele ryb i wysysa krew żywiciela.

Czytaj więcej...

Ryba z transparentną krwią

W okolicach Antarktyki, na głębokości około 1 kilometra żyje sobie gatunek ryby Chionodraco rastrospinosus, która posiada krew przezroczystą niczym otaczająca ją woda.

Czytaj więcej...

Złowiono 5,5 metrową rybę

16.10.2013r. plażowicze wyciągnęli na brzeg wstęgora królewskiego. Ryba miała 5,5 metra długości, a na brzeg rybę wyciągało 15 osób.  Wstęgory żyją na otwartych wodach Oceanu Indyjskiego, Pacyfiku, Atlantyku, Morza Północnego i Śródziemnego.

Czytaj więcej...

Wielkie ryby na granicy

Dwie ogromne ryby umieszczone na granicy polsko-ukraińskiej, monumentalne dzieło autorstwa artysty Jarosława Koziara. Praca powstała w roku 2011 w ramach lubelskiego Land Art Festiwal, między miejscowościami Horodyszcze (Lubelskie), a Waręż (Ukraina). 

Czytaj więcej...

Różowe jezioro w Australii

Różowe jezioro czyli Hillier Lake, znajduję się na wyspach Archipelagu Zachodniej Australii. Różowe jezioro jest słonawe i otoczone pasmem białych plaż oraz gęstym lasem. Drzewa i wydmy oddzielają jezioro od Oceanu Południowego.

Czytaj więcej...

Mola mola od 0,25cm do 3m

Czy wiecie co to za ryba? Na zdjęciu znajduje się młody egzemplarz gatunku Samogłowa (Mola mola). Mode po wykluciu mierzy zaledwie 0,25cm. Do momentu osiągnięcia dorosłości rybka nabierze masy ponad 60 milionów razy. Dorosłe egzemplarze dorastają do 3 metrów.

Czytaj więcej...

Odkryto nowy gatunek ryby z rodziny węgorzycowatych

Nieopodal Nowej Zelandii w wodach Oceanu Spokojnego odkryto nowy gatunek ryby. Natknięto się na niego okolice wysp Kermadec. Naukowcy z University of Aberdeen w Australii badali wody na bardzo dużej głębokości.

Czytaj więcej...

Meduze mają sposób na nieśmiertelność!

Gatunek stułbiopława Turritopsis nutricula ma niezwykły sposób na nieśmiertelność. Posiada on zdolność do całkowitego powrotu ze stadium osobnika dorosłego do stadium niedojrzałego płciowo osobnika. Sprawia to że gatunek ten może być biologicznie nieśmiertelny!

Czytaj więcej...

Największy krab na świecie

Jak duże są kraby? Zwykle znamy te ze sklepów akwarystycznych które nie szokują swoimi rozmiarami. Dlatego niezwykły jest Krab palmowy (Birgus latro). Kraby te dorastają do 40cm, 4 kg wagi oraz 91cm rozpiętości odnóży! Samce są jeszcze większe aniżeli samice!

Czytaj więcej...

Najbrzydsze ryby Świata

Akwaryści kochają ryby. Dlaczego? Wielu odpowie że po prostu są piękne. Ale czy na pewno wszystkie są urodziwe i zasługują na zachwyt? Prezentujemy kilkadziesiąt ryb których uroda zdecydowanie odbiega od "standardów". Zasługują one na miano najbrzydszych ryb Świata, ale i tak z pewnością wielu akwarystów by je pokochało :-)

Czytaj więcej...

Akwaria w budkach telefonicznych

W Japonii pojawiają się na ulicach niezwykłe akwaria w kształcie budek telefonicznych. Powstały one w wielu miastach Japonii, a zostały zaprojektowane przez Kingyobu. Jest to grupa studentów Uniwersytetu Sztuki i Projektowania z Kyoto.

Czytaj więcej...

Najmniejsze akwarium

Rosjanin Antoly Konenko jest człowiekiem tworzącym osobliwe miniatury. Stworzył on też najmniejsze na Świecie akwarium zamieszkałe przez 4mm rybki. Zbiornik ma wielkość 30x24x14mm i 10ml objętości.

Czytaj więcej...

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!