Cyprinella lutrensis

POCHODZENIE:
Ameryka Północna - dorzecze Missisipi i Rio Grande.
WIELKOŚĆ:
7-9cm 
ZACHOWANIE:
Bardzo żywa i ruchliwa ryba. Łagodna, najlepiej trzymać z innymi spokojnymi gatunkami. Należy trzymać w stadzie w którym czuje sie najlepiej i dopiero w większej liczbie pokazuje swoje całe piękno.
DYMORFIZM:
Samiec mniejszy i smuklejszy.  Dodatkowo samce posiadają żywsze kolory ubarwienia oraz ciemno zakończoną płetwę grzbietową. W okresie tarła samce posiadają dodatkowo wysypkę tarłową, a samice stają się widocznie grubsze.
TEMPERATURA:
15-25°C  
WODA:
pH 6,5-7,5, twardośc 10-20°dGH
POKARM:
W naturze ryby zywią się larwami owadów i glonami. W akwariach chętnie przyjmują mrożone i suche pokarmy. Niezbędny w ich diecie jest duży dodatek pookarmów roślinnych.
ROZMNAŻANIE:
Ikra rozsiewana po podłożu.
OPIS:
Lubi jasne oświetlenie i czystą, przejrzystą wodę. Zbiornik powinien być gęsto po bokach obsadzony roślinami, lecz po środku należy zostawić znaczną częścią do swobodnego pływania.  Dekoracje zbiornika z korzeni, kamieni. Akwarium powinno być jak najdłuższe oraz szczelnie przykryte. Niezbędne jest silne napowietrzanie wody w akwarium oraz wydajna filtracja. Zaleca się częste oraz obfite podmiany wody, przynajmniej raz w tygodniu.

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!