Acti Cichlid

Acti Cichlid to w pełni zbilansowany płatkowany pokarm dla roślinożernych pielęgnic pochodzących z wielkich jezior afrykańskich. Pielęgnice z jezior Malawi (Niasa) Tanganika (Nkata) i Wiktorii wymagają specjalnie dobranej diety i taką zapewnia pokarm Acti Cichlid. Jest on oparty na naturalnych składnikach roślinnych, drobnych skorupiakach planktonowych i wielu innych organizmach pobieranych przez te ryby. Niezbędne witaminy są dodawane pod koniec procesu produkcyjnego dzięki czemu nie ulegają one rozpadowi. Specjalnie podwyższona zawartość składników mineralnych jest nieodzowna dla odpowiedniego żywienia i procesów trawienia roślinożernych ryb.

 


 

Pokarm wzięliśmy pod lupę.

Czas trwania testu: 5 minutPokarm ma postać dwukolorowych płatków. Można je bez problemów rozdrobnić palcami w celu zmniejszenia granulacji.

Pierwsze zachowanie: Chwilę po wsypaniu pokarmu zaczyna on od razu powoli tonąć.1 minuta: Pokarm w większości opadł na dno. Brak zmętnienia wody.3 minuta: Pokarm w dalszym ciągu opada na dno zlewki pomiarowej. W trzeciej minucie większe płatki utrzymywane przez napięcie powierzchniowe wody również zaczynają tonąć. Brak zmętnienia wody.

Po zamieszaniu wody bagietką laboratoryjną w 5 minucie: Pokarm po zamieszaniu podrywa się z dna i unosi swobodnie w wodzie. Brak zmętnienia wody.

W miarę stabilizacji ruchu wody pokarm opada w całości na dno zlewki.  Brak zmętnienia wody.

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!