Acti CrusTabs

ACTI CRUSTABS - pierwszy polski pokarm tabletkowany przeznaczony dla skorupiaków akwariowych. Ten unikalny produkt ma postać dyskowatych tabletek opadających na dno zbiornika i powoli rozpuszczających się w wodzie. Smużąc, rozprzestrzenia on w wodzie niewidoczne gołym okiem atraktanty smakowe i zapachowe zwabiające do niego krewetki. Niekwestionowane atuty smakowe ACTI CRUSTABS to jednak nie wszystko: pokarm ten opracowany został bowiem w ten sposób, aby jego skład idealnie odzwierciedlał wymagania pokarmowe krewetek słodkowodnych. Zawiera on zestaw starannie wyselekcjonowanych glonów wśród których najważniejsze jest „zielone złoto” czyli Spirulina platensis. Glon ten (zaliczany również niekiedy do cyjanobakterii) stanowi prawdziwy skarb natury bowiem pod względem wartości odżywczych nie ma sobie równych. Zawiera nawet ponad 60% białka, liczne witaminy z grupy B, witaminę C i D oraz pierwiastki (m.in. potas, magnez, chrom, żelazo, miedź, mangan, fosfor, selen, sód i cynk). W jego skład wchodzi również wiele naturalnych barwników pomagających zwiększyć intensywność pięknych kolorów krewetek, a zwłaszcza czerwieni. ACTI CRUSTABS został również wzbogacony w łatwo przyswajalny wapń – jest to bardzo istotne, ponieważ krewetki, rosnąc, przechodzą regularne linienia polegające na zrzucaniu ich wapiennego pancerzyka. W przypadku niedoborów wapnia linienie może przebiegać problematycznie, zaś w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do zagrożenia życia zwierząt. Stosowanie ACTI CRUSTABS całkowicie eliminuje wystąpienie takiego ryzyka. ACTI CRUSTABS jest doskonałym pokarmem nie tylko dla krewetek, ale i innych skorupiaków, np. słodkowodnych krabów z popularnymi krabami tęczowymi na czele. Pomaga im uzupełniać w organizmie niedobory witaminowo-mineralne oraz stanowi atrakcyjne smakowo uzupełnienie diety. Na tym jednak nie koniec, praktyka pokazuje, że pokarm ten jest nadzwyczaj chętnie zjadany również przez wiele gatunków ryb akwariowych, zaś do jego koneserów należą zwłaszcza zbrojniki, bocje i kiryski.


Pokarm wzięliśmy pod lupę.

Czas trwania testu: 10 minut

Pokarm ma postać tabletek o średnicy około 5mm. Tabletki łatwo można pokruszyć palcami.

Pierwsze zachowanie: Tabletki dość wolno opadają na dno.

1 minuta: Pokarm mięknie na powierzchni. Brak zmętnienia wody.

5 minuta: Pokarm wyraźnie zaczyna się rozpadać po nasiąknięciu wodą. Brak zmętnienia wody.

Po zamieszaniu wody bagietką laboratoryjną w 5 minucie: Pokarm unosi się ku powierzchni. Część tabletek która nie rozpadła się pozostaje na dnie. Pojawia się zmętnienie wody spowodowane unoszącymi się drobinkami pokramu.

Po zamieszaniu wody bagietką laboratoryjną w 10 minucie: Pokarm zachowuje się podobnie jak po zamieszaniu w 5 minucie. Po opadnięciu drobinek unoszącego się pokarmy woda staje się klarowna.

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!