Acti SpiruTabs

ACTI SPIRUTABS jest pokarmem w tabletkach samorzylepnych / płatkach przeznaczonym dla szczególnie wymagających, delikatnych ryb roślinożernych. Zawiera ponad 20% dodatek sinic Spirulina platensis bogatych w składniki odżywcze takie jak witaminy, białka i mikroelementy. Jest bardzo chętnie zjadany nawet przez drogie, pochodzące z odłowu odmiany tanganikańskich trofeusów (płatki) i importowane gatunki zbrojników (tabletki). Dzięki dodatkowi niewielkiej ilości delikatnych składników pochodzenia zwierzęcego zapewnia ich prawidłowy rozwój oraz szybki wzrost. Stanowi również przysmak wielu innych gatunków ryb w tym pospolitych żyworódek, pyszczaków, a nawet roślinożernych ryb morskich (np. zebrasomy).

  • dzięki Spirulinie wpływa korzystnie na metabolizm ryb
  • zawiera wszystkie niezbędne pierwiastki śladowe, witaminy w tym stabilizowaną wit.C
  • niska zawartość fosforu – mniej niż 1%
  • podkreśla naturalne ubarwienie
  • wzmacnia układ odpornościowy
  • nie powoduje mętnienia wody

 


 

Pokarm wzięliśmy pod lupę.

Czas trwania testu: 20 minut

Pokarm ma postać zaokrąglonych tabletek w kolorze ciemnej zieleni. Jego twardość nie pozwala na zgniecenie to w palcach.

Pierwsze zachowanie: Po wsypaniu próbek do wody pokarm natychmiast tonie. Przedstawiono zachowanie po 1,8 sekundy

Po 2 sekundach pokarm znalazł się na dnie 400ml zlewki laboratoryjnej.

1 minuta: pokarm zaczyna leciutko mięknąć na powierzchni. Brak zmętnienia wody.

3 minuta: pokarm bez zmian w stosunku do poprzedniego pomiaru. Brak zmętnienia wody.

5 minuta: pokarm lekko zmienia się w wodzie. Widać widoczniej mięknąca powierzchnię. Brak zmętnienia wody.

Po zamieszaniu wody bagietką laboratoryjną w 10 minucie: pokarm z wierzchnich warstw tabletki odrywa się pod wpływem ruchu wody. Brak zmętnienia wody.

12 minuta: Po ponownym zamieszaniu wody w zlewce więcej pokarmu w postaci ziaren odrywa się od tabletki. Brak zmętnienia wody.

15 minuta: po ustabilizowaniu się ruchu wody oderwane drobinki w większości opadają na dno. Jak widać tabletki nie rozpadają się w całości. Brak zmętnienia wody.

20 minuta: pokarm nie rozpada się. Drobinki oderwane poprzez zamieszanie wody w zlewce opadają w zdecydowanej większości na dno. Drobinki pyłu unoszą się częściowo w wodzie. Brak zmętnienia wody.

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!