Tropical MALAWI CHIPS

MALAWI CHIPS to wieloskładnikowy pokarm w postaci niewielkich, wolno tonących chipsów dla pyszczaków z grupy mbuna i innych roślinożernych pielęgnic. Urozmaicona receptura zapewnia rybom doskonałą kondycję i piękne kolory. Wielkość i kształt chipsów, dopasowane do otworu gębowego pyszczaków, sprzyjają aktywnemu żerowaniu ryb i odpowiedniemu przeżuwaniu pokarmu. Błonnik i pokrzywa regulują pracę przewodu pokarmowego. Źródłem dobrze przyswajalnego białka roślinnego są między innymi zielony groszek i spirulina. Glony kelp (Ascophyllum nodosum), bogate w naturalne sole mineralne (w tym jod) i witaminy, wzmagają odporność organizmu. Zarodki pszenne dostarczają cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dodatek L-karnityny wspomaga metabolizm tłuszczów.

 

 
 

Pokarm wzięliśmy pod lupę.

Czas trwania testu: 15 minut

Pokarm ma postać drobnych chipsów w różnych kolorach. Pokarm w suchej postaci jest twardy w dotyku i trudny do rozdrobnienia.

 

Pierwsze zachowanie: Chwilę po wsypaniu próbki, pokarm zaczął opadać powoli na dno zlewki. Nie wszystkie chipsy tak sie zachowują. Część utrzymuje się na powierzchni. Nie widać zmętnienia wody.

 

5 minuta: Pokarm powoli nadal opada na dno zlewki. Brak zmętnienia wody.

 

10 minuta: Pokarm powoli nadal opada na dno zlewki. Po tym czasie większość chipsów opadło na dno. Brak zmętnienia wody.

 

15 minuta: Pokarm w większości opadł na dno zlewki. Czerwone chipsy w większości nadal unoszą się na powierzchni. Brak zmętnienia wody.

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!