Rekiny w Jastrzębiu: Od 20 do 23 grudnia 2013r.

Rekiny w Jastrzębiu? To nie plotka. Od piątku przy Galerii Jastrzębie stoi mobilne akwarium z rekinami. Akwarium będzie otwarte do 23 grudnia w godzinach od 10 do 18. Bilety kosztują 8 i 12 złotych. Zobaczcie zdjęcia!

- Nasze objazdowe akwarium to nie tylko zabawa i edukacja. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest odwołanie się do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury - informują właściciele akwarium mobilnego.

- Czy wiesz, że w ciągu ostatnich 20 lat, prawie połowa z nich została wymordowana? To ma katastrofalny wpływ na faunę.Dlatego we współpracy z naukowcami i renomowanymi akwarystami morskimi na całym świecie staramy się stworzyć tzw „Bank dla Natury”. Rekiny są na ziemi od 350 mln. lat, a ich największym zagrożeniem jest człowiek - twierdzą w akwarium.

Powodem zagrożenia ma być nasz strach.

- Naszym celem jest obalenie mitu o krwiożerczości rekinów. Rekiny zabijają rocznie 5 do 10 osób, podczas gdy człowiek w tym samym czasie zabija 50 do 100 mln sztuk rekinów. Dlatego przyjeżdżamy do Ciebie z tym wyjątkowym pokazem. Zapewnienie odpowiednich warunków i utrzymanie równowagi biologicznej dla rekinów w akwarium to bardzo ekstremalne wyzwanie. To przedsięwzięcie było poprzedzone latami badań i jest oparte o skomplikowaną maszynerię - zapewniają organizatorzy akcji.

Wybierzecie się zobaczyć rekiny?

Źródło: http://jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!