Najciekawsze wydarzenie akwarystyczne roku zbliża się wielkimi krokami

Już 17-18 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi Aqua&Zoo, a podczas nich najciekawsze wydarzenie akwarystyczne tego roku – V Mistrzostwa Polski Dyskowców. Na zwiedzających będzie również czekać wiele innych atrakcji.

Podczas Mistrzostw, które odbywają się co dwa lata, hodowcy z całego świata przedstawią najpiękniejsze ryby z rodziny pielęgnicowatych. Będzie to niezwykle widowiskowy konkurs. Wszystkie gatunki ryb, zarówno występujących dziko w przyrodzie, jak i warunkach hodowlanych prezentowane będą w 120 zbiornikach. Liczny udział w zawodach zapowiedzieli polscy akwaryści, a także i zagraniczni hodowcy. Najbardziej interesującym elementem wystawy będzie ekspozycja zbiorników dekoracyjnych. Poza Dyskowcami hodowcy zaprezentują wiele innych gatunków ryb i organizmów wodnych. Przeniosą zwiedzających w podwodny świat, który zachwyci feerią barw i kształtów.

Odbędzie się także ceniona przez publiczność i hodowców wystawa akwarystyczna organizowana przez Wielkopolskie Towarzystwo Miłośników Akwarystyki. Akwaria zachwycą feerią barw i różnorodnością. Będzie można też zobaczyć pokaz tworzenia kompletnego akwarium od podstaw w wykonaniu specjalisty Marcina Wnuka.

Marcin Wnuk
Jeden z najbardziej znanych aquascaperów w Polsce. Mistrz w zakładaniu zarówno małych jak i ogromnych akwariów w stylu japońskim. W Warszawie prowadzi największe studio akwarystyki naturalnej peHa:68. Od wielu lat prowadzi też wykłady oraz szkolenia ze sztuki zakładania zbiorników.

 
Poza częścią akwarystyczna, na targach będzie można wesoło poszczekujące psy oraz ciekawskie koty czekające na swoich nowych właścicieli, a także całe mnóstwo innych zwierzaków – najlepszych przyjaciół człowieka. Hodowla, tresura i pielęgnacja to główna tematyka, z którą zmierzą się zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści.
Liczne prelekcje, pokazy, warsztaty, konkursy i zabawy dla najmłodszych sprawią, że wizyta na targach Aqua&Zoo będzie wspaniała okazją do spędzenia ciekawego weekendu. Podczas Wydarzenia odbędzie się spotkanie akwarystów z całej Polski.
Na targach swoje oferty zaprezentują hodowcy, producenci, dystrybutorzy akwariów i terrariów, wyposażenia i akcesoriów, pokarmów, preparatów pielęgnacyjnych i leczniczych oraz usług związanych z prowadzeniem akwarium i terrarium.

 

  Termin:
17-18 październik 2015

  Godziny otwarcia terenów targowych dla zwiedzających:
Sobota 10.00 – 18.00
Niedziela 10.00 – 17.00

Miejsce:
ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
pawilon 3

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!