Nowe filtry kanistrowe ASAP 1050E i 1250E - proste i wydajne

W ofercie AQUAEL pojawiły się nowe filtry kanistrowe linii ASAP. To modele 1050E i 1250E przeznaczone do wydajnej filtracji wody w średnich i dużych zbiornikach akwariowych. Łączą w sobie doskonałą jakość działania, prostotę obsługi, niewielkie gabaryty oraz atrakcyjną cenę.

 

AQUAEL ASAP 1050E i 1250E wykorzystują sprawdzone rozwiązanie wymyślone przez AQUAEL znane już z filtrów MINIKANI, MIDIKANI, MULTIKANI oraz ASAP 650E i 750E – ich napęd stanowi kompaktowa pompa zewnętrzna, którą można instalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zbiorników. Sprawia, to, że nie wymagają one umieszczania pod akwarium (tak jak klasyczne filtry kanistrowe dostępne na rynku), ale można ulokować je w dowolnym miejscu (pod zbiornikiem, obok zbiornika, a nawet nad nim!). Dzięki temu są wyjątkowo uniwersalne i można stosować je w praktycznie każdym akwarium.

 

Łatwy system regulacji przepływu wody

ASAP 1050E i 1250E posiadają kompletnie wyposażone pojemniki na media filtracyjne zapewniające kompleksową filtrację mechaniczno-biologiczno-chemiczną. Wymiennie można stosować w nich praktycznie dowolne media dostosowując pracę urządzenia do potrzeb użytkownika. Posiadają płynną regulację wydajności, która sprawia, że mogą pracować nawet w mniejszych akwariach zapewniając idealną jakość wody bez powodowania jej nadmiernego ruchu. Konserwację filtrów ułatwia wygodny zespół sterujący umożliwiający bezproblemowe odłączanie węży w celu oczyszczenia pojemnika filtra (Aqua Stop System). Szczelność pojemnika gwarantuje solidna pokrywa wyposażona w wygodny w obsłudze klucz zamykający.

Prosty system otwierania filtra


Napęd filtra stanowi innowacyjna pompa UNI PUMP 1500. Odznacza się kompaktowymi rozmiarami oraz bardzo dużą wydajnością i wysokością podnoszenia wody. Alternatywnie można stosować ją również do napędu innych urządzeń akwarystycznych, takich jak sterylizatory i chłodziarki. Może pracować także poza wodą jako wydajna pompa przepływowa. Zużywa przy tym niewiele energii i nie wymaga częstego czyszczenia. Jej bezszmerową pracę zapewnia nowoczesna konstrukcja silnika i ceramiczna oś wirnika osadzona dwustronnie w gumowych amortyzatorach.

Prosty system Aqua Stop, ułatwiający czyszczenie filtra.

Zalety filtrów:
• prosta konstrukcja - bardzo wygodny w użytkowaniu
• duża pojemność filtracyjna - efektywnie oczyszcza wodę
• transparentny pojemnik - łatwa kontrola stanu zabrudzenia mediów filtracyjnych
• nowoczesny silnik - wysoka wydajność i niskie zużycie energii
• kompletny zestaw (w tym media filtracyjne) - gotowy do pracy
• zewnętrzna pompa - łatwe uruchomienie i odpowietrzenie filtra

Model 1050E
  • Wydajność max.: [l/h] 1400
  • Pojemność filtra: 9 litrów
  • Rekomendowana pojemność akwarium: 150-350 litrów
Model 1250E
  • Wydajność max.: [l/h] 1400
  • Pojemność filtra: 12,5 litrów
  • Rekomendowana pojemność akwarium: 300-500 litrów
 
 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!