Panaque bathyphilus (L090)

POCHODZENIE:
Wody Ukajali
WIELKOŚĆ:
40cm 
ZACHOWANIE:
Łagodna i spokojna w stosunku do zbrojników oraz przedstawicieli innych gatunków.
DYMORFIZM:
Nie występuje.
TEMPERATURA:
22-26ºC
WODA:
pH 6,5-7,5 woda o odczynie zbliżonym do obojętnego , miękka do twardej: twardość ogólna 2-18°dGH. Woda powinna być silnie filtrowana oraz regularnie podmieniana. Najlepiej w ilości około 30% objętości akwarium.
POKARM:
Typowy drewnojad i roślinożerca. W akwarium nie powinno zabraknąć dużych korzeni i kawałków drewna na których ryba będzie żerować. Jako ciekawostkę należy dodać że ryby potrafią rozdrobnić nawet najtwardsze gatunki drewna tj. mahoń. Chętnie przyjmuje też wszelkie produkty pochodzenia roślinnego takie jak sałata, ogórek, kalarepa, cukinia, dynia, kalafior, brokuły. Ryby chętnie zjadają tez duże tabletki przeznaczone dla zbrojników.
ROZMNAŻANIE:
Nie rozradzany w akwarium.
OPIS:
Wymaga zbiornika o długości najmniej 150cm. Akwarium częściowo zaciemnione przez pływające rośliny. Dekoracje z korzeni i kawałków drewna które powinny znajdować się w dużej ilości. Zapewnią one pokarm oraz kryjówki dla ryb. Podłoże z grubego żwiru. Rośliny powinny być przymocowane dodatkowo kamieniami. Ryby natomiast często je uszkadzają w tym rośliny o twardych liściach.

 


Fot. scotcat.com

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!