Shrimp Mineral i jego używanie razem ze Shrimp Sand

Krewetki słodkowodne zdobywają coraz większą popularność. Jak większość egzotycznych zwierząt i one mają specyficzne wymagania, którym jednak należy sprostać. Do prawidłowego rozwoju potrzebują miękkiej lecz bogatej w minerały wody, o odczynie (pH) lekko kwaśnym. Przy takich parametrach wody, krewetki łatwo przechodzą wylinki i zdrowo się rozwijają.

Zapewnienie, optymalnych dla krewetek, parametrów wody, na pierwszy rzut oka wydaje się trudne, dlatego warto zainteresować się produktami Aqua Art stworzonymi z myślą o hodowcach krewetek, którzy chcą swoim podopiecznym zapewnić najlepsze warunki.

Shrimp Sand jest podłożem przygotowanym specjalnie dla krewetek karłowatych. Dzięki zastosowaniu unikalnych technologii produkcji, podłoże to pozwala na osiągnięcie, najlepszych rezultatów w pielęgnacji i rozmnażaniu krewetek. Shrimp Sand przez długi czas obniża i utrzymuje na odpowiednio niskim poziomie twardość wody oraz jej odczyn (pH). Najodpowiedniejszymi warunkami dla krewetek rodzaju ‘Bee’ są: odpowiednio zmineralizowana woda o twardości ogólnej (GH) na poziomie nieco wyższym niż 5 stopni w skali niemieckiej, jednocześnie miękka, o niskiej twardości węglanowej (KH), nawet poniżej 2 stopni w skali niemieckiej i odczynie pH poniżej 7.

Shrimp Sand zapewnia również klarowność i czystość wody. Należy jednak pamiętać o tym, że Shrimp Sand jest aktywny i ma stały wpływ na parametry wody. Przy początkowo dużej aktywności podłoża wraz ze spadkiem twardości węglanowej oraz odczynu pH, spada również twardość ogólna. Niekiedy, w zależności od wyjściowych parametrów wody, którą jest używana w krewetkarium, twardość ogólna może spaść poniżej zalecanego poziomu. W takiej sytuacji należy zastosować Shrimp Mineral, preparat, który mineralizuje wodę uzupełniając mikroelementy potrzebne krewetkom oraz podnosi twardość ogólną do odpowiedniego poziomu.

Shrimp Mineral podwyższa twardość ogólną wody nie naruszając poziomu twardości węglanowej i jej odczynu pH. Dostarczanie minerałów jest bardzo ważne zwłaszcza przy wymaganej przez krewetki wodzie miękkiej, ponieważ młode osobniki przy zbyt niskich wartościach twardości ogólnej GH mogą mieć problemy z wylinką, a u dorosłych niedobory minerałów objawiają się utratą kolorów oraz problemami ze zrzuceniem pancerza. Przy zbyt niskiej mineralizacji wody pożyteczne bakterie żyjące w filtrze i w podłożu są mniej aktywne, przez co może pogorszyć się jakość wody. W miękkiej i kwaśnej wodzie trudno jest otrzymać pożądany poziom twardości ogólnej. Używanie Shrimp Mineral, rozwiązuje te wszystkie problemy, zapewniając krewetkom optymalne warunki.

Od dłuższego czasu Shrimp Mineral jest stosowany w znanych hodowlach krewetek i polecany innym miłośnikom tych zwierząt. Zaletą stosowania Shrimp Mineral jest większą przeżywalność młodych krewetek i duża ilość wymienionych pancerzyków u dorosłych, które nie mają problemu z przejściem wylinki. Wzbogacanie wody w minerały poprawia ubarwienie krewetek, które po dodaniu Shrimp Mineral zyskują intensywne kolory i stają się bardziej aktywne.

aqua-art.pl