Baryancistrus demantoides

OPIS:
Baryancistrus demantoides można tak naprawdę pomylić z Hemiancistrus subviridis. ryby można odróżnić po płetwie grzbietowej i tłuszczowej. u Baryancistrus demantoides płetwa grzbietowa i płetwa tłuszczowa są połączone, a oddzielone u gatunku H. subviridis. Dodatkowo ryby maja kolor o wiele bardziej zielony od L200.

Zalecane jest akwarium o długości minimum 100 cm. Podłoże z piasku z nieliczna ilością żwiru i korzeni i kamieni, które będą tworzyć naturalne kryjówki dla ryb. Zalecane jest też stworzenie silnego prądu wody w akwarium.

POCHODZENIE:
Ameryka Południowa – Wenezuela: dorzecze górnego Rio Orinoco.
WIELKOŚĆ:
15 cm 
ZACHOWANIE:
Spokojna, łagodna ryba, aczkolwiek samce mogą ze sobą walczyć w zbyt małym zbiorniku. Bywa agresywna w stosunku do przedstawicieli innych zbrojników.
DYMORFIZM:
Samce mają szerszą głowę i większe kolce na policzkach i płetwach piersiowych. Samce są smuklejsze od samic, które są o wiele bardziej zaokrąglone.
TEMPERATURA:
25-30°C
WODA:
pH 6.0 – 7.8 ; twardość: 8-12°dGH. Woda powinna być silnie filtrowana i regularnie podmieniana.
POKARM:
Pokarm głównie roślinny. Najlepiej podawać ugotowane warzywa tj. marchew, kalafior, sałata, szpinak. Ryba chętnie przyjmuję również tabletki ze spiruliną dla zbrojników.
ROZMNAŻANIE:
Brak danych

SYNONIMY:
Hi Fin Green Phantom Pleco