Hemibagrus wyckii

Hemibagrus wyckii wymaga zbiornika o pojemności minimum 2000 litrów. Podłoże z piasku. Rybom należy zapewnić dużo miejsca do pływania. Rośliny powinny być dodatkowo zabezpieczone kamieniami i posadzone najlepiej po bokach i z tyłu akwarium. Dekoracje z dużych korzeni, kawałków drewna i kamieni. Akwarium powinno być słabo oświetlone oraz szczelnie przykryte.

POCHODZENIE:
Gatunek ten jest bardzo rozpowszechniony i występuje w większości środkowych Indochin i zachodniej Indonezji. Najczęściej spotykany w środkowych biegach średnich i dużych rzek, gdzie czasami występuje w bystrzach i innych burzliwych siedliskach. Hemibagrus wyckii przeprowadza również lokalną migrację do zalanych lasów w porze deszczowej od lipca do października.

WIELKOŚĆ:
70 cm

ZACHOWANIE:
Dość wytrzymały gatunek, który może być terytorialny i agresywny w zależności od temperamentu okazu. W związku z tym nie powinno być zamieszkiwane z innymi rybami zajmującymi dolną część akwarium. Dość wytrzymały gatunek, który może być terytorialny i agresywny w zależności od temperamentu okazu. Jest to również jedna z niewielu ryb słodkowodnych, które nie boją się ludzi, co oznacza, że należy zachować ostrożność podczas wykonywania czynności w akwarium.

DYMORFIZM:
Samce mają dość długą brodawkę narządów płciowych znajdującą się tuż przed płetwą odbytową, au samców dość długą brodawki rodne umiejscowione tuż przed płetwą odbytową.

TEMPERATURA:
20-27°C

WODA:
pH 5.6-7.0 ; twardość 1-12°H. Woda musi być bardzo silnie i wydajnie filtrowana. Powinna być podmieniana raz w tygodniu w ilości nawet do 40% pojemności akwarium.

POKARM:
Gatunek ten jest drapieżnikiem żywiącym się głównie skorupiakami i mniejszymi rybami, chociaż nie powinno być potrzeby stosowania takiego żywego pokarmu w niewoli. Mniejsze okazy z łatwością przyjmą żywe lub mrożone ochotki, uubifex i większość suszonych pokarmów, podczas gdy dorosłym można podawać dżdżownice, krewetki / krewetki, małże, paski białego mięsa ryb i większe tonące granulki. Ten ‚gatunek ‘nigdy nie powinien być karmiony mięsem ssaków, takim jak serce wołowe czy kurczak, ponieważ niektóre lipidy i inne związki organiczne zawarte w tych mięsach nie mogą być odpowiednio metabolizowane przez ryby, powodując nadmierne odkładanie się tłuszczu, a nawet zwyrodnienie narządów.

ROZMNAŻANIE:
Nie rozmnażany w akwarium.

SYNONIMY:
Bagrus wyckii
Mystus wyckii
Macrones wyckii

Hemibagrus wyckii
Hemibagrus wyckii