Fabryka Aquael – Suwałki

Mamy ogromną przyjemność zaprosić do obejrzenia fotorelacji z fabryki akwariów i sprzętu firmy Aquael. Portal akwarium.info.pl otrzymał jako jedyne medium zgodę na fotografowanie wnętrza fabryki w Suwałkach

Firma Aquael zaprosiła redakcję portalu do swojej fabryki w Suwałkach.
Zaproszenie było przy okazji celebracji obchodów 30-lecia firmy. Na jubileusz przyjechało ponad 200 przedstawicieli różnych hurtowni, sklepów oraz mediów.
Tuż po przekroczeniu progu firmy mogliśmy zobaczyć sporej wielkości akwarium.
Jedna z wielu linii produkcyjnych w fabryce. Na tej aktualnie składane są filtry wewnętrzne.
W fabryce Aquaela w Suwałkach pracuje ponad 350 osób.
Dział kontroli jakości w fabryce. Tu też oczywiście można było spotkać akwarium. Tym razem morskie.
Przewodnik opowiada o technikach i procesie cięcia oraz szlifowania szkła akwariowego.
Setki zestawów ShrimpSet przygotowywanych do spakowania i wysłania do sklepów. Ilość produkowanych zestawów świadczy o ich niezwykłej popularności, a sama linia służąca do komplementacji zestawów robiła piorunujące wrażenie.
W zakładzie w Suwałkach produkowane są również pokrywy plastikowe oraz podstawki pod akwaria. Do ich produkcji stosuje się najnowsze technologie wtryskowe oraz termoformowalne. Aquael pod tym względem jest niezaprzeczalnym liderem w polskiej branży akwarystycznej.
Magazyn, w którym schną akwaria. Nie sposób było objąć całości, ponieważ magazyn zajmuje ogromną powierzchnię i wznosi się pod sam sufit.
Dział obróbki szkła.
Ogromna maszyna jest przystosowana do obróbki nawet bardzo dużych tafli szkła. Zrobiła ona na wszystkich odwiedzających piorunujące wrażenie.
W fabryce znajduje się również maszyna do laserowego wycinania małych elementów.
Proces nadkładania silikonu podczas klejenia akwarium jest w fabryce w pełni zautomatyzowany. Tutaj robot nakłada odpowiednią ilość silikonu na wszystkie krawędzie akwarium. Proces ten znacznie przyśpiesza produkcję oraz niweluje błędy, które mogłyby powstać w czasie ręcznego nakładania kleju. Robot po nałożeniu odpowiedniej warstwy silikonu podaje poszczególne tafle szkła na linię produkcyjną, gdzie składane są one w akwarium.
W Suwałkach znajduje się również magazyn firmy Aquael. Jest o oczywiście magazyn wysokiego składowania, gdzie znajdują się filtry, akwaria, grzałki i wszystkie inne produkty z fabryki. Wielkość magazynu robiła ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających.
Pan Janusz Jankiewicz osobiście przywitał odwiedzających w fabryce. Była to też idealna okazja, aby osobiście zadać pytania samemu właścicielowi marki Aquael.
Jesteśmy niezwykle wdzięczny firmie Aquael, za możliwość poznania tajników powstawania produktów “od kuchni”. Fabryka robi niesamowite wrażenie, a zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych pokazuje, że firmie bardzo zależy na najwyższej jakości swoich towarów. Jakość i innowacyjność w tym wypadku to motto Aquaela i trudno się z nim nie zgodzić. Możemy być dumni, że tak nowoczesna firma od początku do końca jest polska!

Autor: Rafał Kozera
Założyciel portalu akwarium.info.pl, miłośnik biotopów, aquascapingu oraz wszystkiego związanego z tematem akwarystyki. Sędzia w konkursach akwarystycznych.