Zamarznięte rekiny w USA!

Przy plażach Wellfleet i Skaket na północy USA znaleziono dwa zamarznięte rekiny. Były to dwa samce rekina z rodzaju Alopias. Organizacja, która chroni rekiny – Atlantic White Shark Conservancy opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia martwych zwierząt. Uznano, że rekiny padły w wyniku doznania szoku termicznego, zważywszy na fakt, że 27 grudnia temperatura powietrza w północnej części USA uległa gwałtownemu obniżeniu w ciągu niespełna 30 godzin oraz pojawiły się obfite opady śniegu.

Miało to miejsce w szczególności w regionie Wielkich Jezior. Mróz okazał się rekordowy i temperatura spadła poniżej 40 stopni Celsjusza. Mrozy, wręcz syberyjskie, doskwierają zatem nie tylko ludziom, ale również zwierzętom z regionu.

Fot. facebook.com/Atlantic White Shark Conservancy

Rekiny to niesamowite zwierzęta, które mają tendencję do częstego zwracania swojej uwagi w mediach. Często jednak są one błędnie przedstawiane. AWSC stara się zmienić, zapewniając odpowiednią edukację dzieci już we wczesnym w wieku szkolnym oraz do ogółu społeczeństwa. Programy edukacyjne AWSC mają pomóc chronić białe rekiny, ale też dostarczać niezbędnych informacji wszystkim ludziom by mogli żyć w zgodzie i harmonią z naturą.

Fot. facebook.com/Atlantic White Shark Conservancy

Atlantic White Shark Conservancy uważa, że pomimo ogromnego naukowego i publicznego zainteresowania białymi rekinami, nadal istnieją duże luki w naszym rozumieniu tego gatunku.
Rekiny białe badano w Kalifornii i innych rejonach świata od ponad dwóch dekad. Jednak na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych niewiele wiadomo o tym gatunku. W 2009 r. Biolodzy DMF, dr Greg Skomal i John Chisholm byli pierwszymi, którzy z powodzeniem oznakowali i wyśledzili wielkich białych w północno-zachodnim Oceanie Atlantyckim za pomocą zaawansowanych technologii. Mamy teraz możliwość śledzenia ruchów lokalnych i dalekiego zasięgu, zachowań studyjnych i biologii oraz szacowania wielkości populacji.

Fot. facebook.com/Atlantic White Shark Conservancy