Atlas Dyskowców Andrzeja Nowickiego – nowa książka na rynku!

Jak wiemy akwarystyczny rynek wydawniczy nie jest zbyt mocny. Pozycje książkowe o naszym hobby wydawane są bardzo sporadycznie, a jeśli już się ukazują dotyczą raczej podstawowych informacji dla początkujących. Dlatego bardo ucieszyła nas wiadomość że Pan Andrzej Nowicki oddał właśnie do druku Atlas Dyskowców.

Atlas Dyskowców to ponad 250 zdjęć dobrej jakości na papierze kredowym, atlas będzie częścią książki opisującej hodowlę i rozmnażanie dyskowców dzikich i hodowlanych.
Dział dla początkujących to informacje jak założyć akwarium dla dyskowców i wiele ciekawych tematów między innymi poruszone zostanie:

  • Przygotowanie zbiornika dla dyskowców co to jest twardość i kwasowość wody
  • Dzikie dyskowce , występowanie, budowa ciała, rozmnażanie ,parametry wody, przyjęcie dzikich dyskowców z odłowu, korygowanie odczynu wody, konduktometr inne uwagi.

– Dyskowce hodowlane , wstępna filtracja wody, rozmnażanie, utrzymanie stałych parametrów wody, wyląg  artemii cała tajemnica, formy barwne wychowujące narybek, akwarium dla tarlaków.

I nareszcie już jest pierwszy Polski  :
– Atlas dyskowców  w którym przedstawione zostaną grupy barwne dyskowców występujące na konkursach, kryteria oceny na konkursach i mnóstwo zdjęć występujących form barwnych dyskowców.
– Atlas dyskowców przydatny przy zakupie dyskowców.

Książka z Atlasem będzie dostępna po 25 stycznia 2013r. Zamówienia z podaniem adresu do przesyłki można już składać mailowo pod adresem: renataandrzej@interia.pl