LEDDY – zestaw akwariowy przyszłości

Firma Aquael jako pierwsza na polskim rynku przedstawia zestawy akwariowe Leddy. Zestawy posiadają zamiast tradycyjnych świetlówek nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED. Cieszymy się że polski producent po raz kolejny zaskakuje nas innowacyjnymi rozwiązaniami. Co prezentuje najnowszy zestaw akwariowy?

Prawidłowe oświetlenie zbiornika często wiąże się z odczuwalnymi wydatkami, zarówno w postaci zwiększonych rachunków za energię elektryczną, jak i nakładami ponoszonymi na cyklicznie wymieniane świetlówki. Aby rozwiązać ten problem firma AQUAEL prezentuje przełomowe osiągnięcie w dziedzinie iluminacji zbiorników akwariowych: nowoczesny zestaw akwariowy LEDDY AQUARIUM SET z pokrywą oświetleniową wykorzystującą energooszczędną i długowieczną technologię ledową.

Zestaw LEDDY składa się ze zbiornika o długości 60 cm (dostępne dwie wersje – z przednią szybą prostą lub panoramiczną – tzw. owal o pojemności odpowiednio 54 i 45 l) oraz trwałej i odpornej na zużycie pokrywy wykonanej w technologii wtryskowej. Pokrywa posiada ergonomiczną, dużą klapkę do wygodnego karmienia ryb oraz poręczny system SMART OPEN, umożliwiający szybkie i bezproblemowe podnoszenie pokrywy np. w celu przeprowadzenia prac pielęgnacyjnych w zbiorniku.
Największym atutem nowego zestawu jest zainstalowane w pokrywie oświetlenie. Stanowi je nowoczesna listwa LEDDY 390 wyposażona w dwie diody LED o podwyższonej emisji świetlnej po 3 W każda. Łącznie dają ilość światła porównywalną z tradycyjną 24-25-watową świetlówką akwarystyczną. Co najważniejsze, zużywają  one bardzo mało energii oraz posiadają wyjątkowo długą żywotność (do 50 tys. godzin). Barwa światła została dobrana w taki sposób, aby doskonale odwzorowywała i podkreślała naturalne kolory roślin i ryb (temperatura barwowa ca 6500K).

W skład zestawu wchodzi również filtr wewnętrzny FAN 1 o wydajności 340 l/h gwarantujący efektywną filtrację wody w zbiorniku oraz grzałka z termostatem COMFORTZONE 75W zapewniającą stałą temperaturę wody.
Nowe zestawy LEDDY AQUARIUM SET są doskonałe do zakładania akwarium ozdobnego. Idealnie nadają się zwłaszcza dla początkujących akwarystów, łącząc sprawdzone rozwiązania i nowoczesne, energooszczędne technologie.

Cechy:

  • nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED
  • naturalne barwy ryb i roślin
  • akwarium z płaską lub owalną przednią szybą
  • oddzielny otwór do karmienia z klapką
  • filtr wewnętrzny, automatyczna grzałka