Akwaria w Jastrzębiej Górze

Spędzając tegoroczne wczasy nad morzem zawitaliśmy do Jastrzębiej Góry, niewielkiej miejscowości położonej na Kępie Swarzewskiej składającej się z trzech osad: Rozewia, Lisiego Jaru i właściwej Jastrzębiej Góry. Administracyjnie Jastrzębia Góra należy do Gminy Władysławowo i często jest określana jako dzielnica Władysławowa. Nazwa Jastrzębia Góra pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej Jastrzębia – Góra Wschodnia.
Ponieważ było dość wietrznie (5 w skali Beauforta) i słoneczko nie zachęcało do plażowania dzieciaki zaciągnęły nas na wystawę „Oceanarium” zorganizowaną w tutejszym budynku OSP.
Strzeliliśmy kilka fotek, które oddają klimat tej pięknej wystawy.
W dwóch „mrocznych” salach oddających niebieską głębię usytuowane było kilkanaście zbiorników wkomponowanych w styropianowe skały, efekt może nie oddawał atmosfery oceanu, ale przecież chodziło głownie o pokazanie mieszkańców oceanu
Dzieciom najbardziej przypadł do gustu główny bohater filmu „Nemo”, błazenki wdzięczyły się na widok dziewczynek co i raz podpływając do szybki
Zapraszam do obejrzenia fotek, które dzięki uprzejmości Rafała Kozery znalazły się na łamach tego najlepszego serwisu akwarystycznego.

Rafał Kozera: To ja bardzo dziękuję za pamięć i nadesłane zdjęcia. Cieszę się, że dzięki takim ludziom jak Adam inni akwaryści mogą zapoznać się z ekspozycjami, które są daleko od ich domu i nie mają możliwości ich poznania. Składam płetwy w ramach gorących podziękowań.