Likwidacja hodowli FishMagic

Mamy przykrą wiadomość dla branży akwarystycznej. W związku z nagłą śmiercią właściciela hodowli pielęgnic afrykańskich “FishMagic” zostaje ona zlikwidowana. Na oficjalnej stronie hodowli znalazła się smutna informacja oraz oferta na sprzedaż około 90 stad hodowlanych pielęgnic afrykańskich.

Oznacza, to że jednak znana hodowla zniknie z mapy polskiej akwarystyki. Jest to podwójnie smutna wiadomość, bo wraz ze śmiercią pasjonaty umiera też renomowana firma zajmująca się rybami.

Pielęgnice afrykańskie są moją pasją od ponad 30 lat. Aby uzyskać jak najładniejsze ryby założyłem hodowlę, w której prowadzony jest chów selektywny. Z licznych stad (dzikich WF, pierwsze pokolenie po dzikich F1 lub hodowla przyjeziorna SNZ) wybierane są najładniejsze stada hodowlane pod względem kolorów i kształtów. Ryby te pochodzą od renomowanych importerów i hodowli z Europy Zachodniej.

Efektem takiej hodowli, jest potomstwo  najwyższej jakości. Ryby dzikie zarówno w jeziorze, jak i standardowych hodowlach kojarzą się przypadkowo. Tak uzyskane potomstwo, nigdy nie dorówna rybom wyhodowanym selektywnie. W chowie selektywnym koszt wyhodowania potomstwa jest o wiele wyższy, pochłania o wiele więcej czasu i wymaga wiele cierpliwości. Ale warto!

zmarły Jarosław Bogala

W hodowli fishmagic były dostępne 82 gatunki ryb Malawi:
-22 gatunki Aulonocar
-51 gatunków Mbuna
-9 gatunków Non-Mbuna

Przesyłamy najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego.

[Aktualizacja] Hodowla działa nadal, ponieważ została zakupiona przez Pana M. Trzeciaka, który postanowił kontynuować jej działanie. Nie jest natomiast znana nam aktualna ilość gatunków ryb.